Show All News
Gömlek Elbise Modası  25.06.2008 13:41:45
Her daim hem spor hem de şık giyimin ortak noktası olan gömlekler, ufak bazı değişimler göstererek bu sezonun en trendi öğeleri arasındaki yerini aldı. Bu değişimlerden en belirgin olanıysa, onları "gömlek-elbise" kategorisine sokan uzun boyları oldu.

Ralph Lauren, Marc Jacobs, Stella McCartney ve Oscar de la Renta gibi pek çok önemli ve tanınmış tasarımcının ilkbahar-yaz koleksiyonunda yer verdiği gömlek-elbiselerle neredeyse her dükkanda karşılaşabilirsiniz.
Kimi vücuda oturan dar kesmiyle, kimi bol, salaş ve sportif görünümüyle dikkat çeken bu gömlek-elbiseler, bu sezonun en gözde "gömlek olmayan gömlekler"i. Bazıları kişiye Eva Peron havası katarken bazıları da kendinizi Audrey Hepburn gibi hissetmenize neden oluyor. Daha şimdiden Micha Barton, Cameron Diaz ve Lindsay Lohan gibi Hollywod ünlülerinin son dönemlerdeki en favori tercihleri arasında yer alan bu modellerden modası geçmeden siz de bir tane edinin. Yakaları, kolları ve önden düğmeleri ile klasik gömlekleri çağrıştıran bu elbiselerin kumaşları hafif ve ince. Bu sayede ısınan havalarda bunalmanızı da engelliyor.

Ceket olarak da kullanılabilir
Vücut yapınıza göre diz üstü dar ve göğüs altından kemerli veya belden dar ultra mini kesimleri tercih edebileceğiniz gibi kusurları kapatmakta da oldukça etkili olan göğüs altına kadar dar sonrası bol, etek boyu diz hizasında olanları da seçebilirsiniz.
Spor olanları espadril veya babetlerle, şık olanları burnu açık, sivri topuklu ayakkabılarla tamamlayabilirsiniz.
Ama unutmayın gömlekler sadece elbise olarak değil, tunik olarak da karşımıza çıkıyor. Özellikle de dar kesimli, boru paça jean'lerin ve rengarenk kaprilerin üzerlerinde göreceğimiz tunik-gömlekleri, mini veya maksi eteklerin üzerine de giyebilirsiniz. İster ince, isterseniz de kalın kemerlerle süsleyebileceğiniz bu tunikleri uygun aksesuvarlarla tamamlayarak şık hale de getirebilirsiniz.
Son olarak bu uzun gömlekleri, düğmelerini açıp başka bir şeyin üstüne giyerek ceket olarak da kullanabileceğinizi hatırlatalım. Özellikle Calvin Klein ve Ralph Lauren'in gömlek  - tunik ve gömlek elbisleri bu amaç için oldukça rahat kullanılabilir. www.bientegomlek.com 

Web Stats

Hit : 11925